Program Mój Prąd

Korzystając z naszych usług montażu instalacji fotowoltaicznej możesz skorzystać z naszej pomocy we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem dotacji oraz zakładem Energetycznym. Ciesz się darmową energią ze słońca.

 

UWAGA!

Program Mój Prąd 4.0 wystartował 15 kwietnia 2022 r i będzie trwać do 22.12.2022 r. lub do wyczerpania środków. Można z niego uzyskać nawet do 20 500 zł zwrotu. Wszyscy, którzy nie skorzystali z Mojego Prądu w poprzedniej edycji, będą mieć więc szansę teraz na złożenie wniosku i otrzymanie dofinansowania. Pod uwagę brane będą instalacje z okresu od 1.02.2020 r., warunkiem niezbędnym do uzyskania dofinansowania jest przejście na nowy system rozliczeniowy net-billing.

 

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Beneficjenci nowej edycji programu Mój Prąd mogą otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż:

  • instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 kW do 10 kW
  • magazynu energii elektrycznej
  • magazynu ciepła
  • systemów HEMS/EMS

 

Ile wyniesie dotacja z Programu Mój Prąd 4.0?

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w ramach programu Mój Prąd 4.0 wyniesie maksymalnie do 20 500 zł, do 50% kosztów kwalifikowanych. Co ważne, kwoty dofinansowania się z sobą sumują

 

  • instalacja PV – do 4000 zł,
  • instalacja PV sprzężona z innymi elementami – do 5000 zł,
  • magazyn ciepła – do 5000 zł,
  • magazyn energii – do 7500 zł,
  • system zarządzania energią HEMS/EMS (wraz z zakupem magazynu ciepła lub energii) – do 3000 zł.

 

Terminy składania wniosków:

Nabór wniosków od 15.04.2022 r. do wyczerpania środków

 

Budżet:

Budżet nowej, czwartej edycji programu Mój Prąd wynosi 350 mln zł.

Czy dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 4.0 można łączyć z innymi formami wsparcia i ulgą termomodernizacyjną?

Dotację z programu Mój Prąd można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, w ramach której można odpisywać od podatku dochodowego instalacje fotowoltaiczne o wartości do 53 tys. zł. Dofinansowania Mój Prąd nie można natomiast połączyć ze wsparciem z programu „Czyste powietrze lub jakimikolwiek innymi programami dopłat.

 

Kto i jak składa wniosek w ramach programu Mój Prąd 4.0?

O uzyskanie dofinansowania z programu Mój Prąd 4.0 mogą starać się wszystkie osoby fizyczne, które produkują energię elektryczną na własne potrzeby. Wnioskodawcą powinna być osoba, która podpisała umowę na zakup i dystrybucję energii.

 

Wnioski od 2021 roku składane są tylko drogą elektroniczną. W ramach skorzystania z usług naszej firmy gwarantujemy dostarczenie wniosku w imieniu klienta. Zajmujemy się tym całkowicie bezpłatnie.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do kontaktu